Kurz pekár - pekárka

5
23 hodnotení

Čerstvý chlieb a pečivo je základom každej domácnosti. Prihláste sa na kurz pekár - pekárka, ktorý má akreditáciu Ministerstva školstva SR a naučte sa technológie prípravy poctivých pekárskych výrobkov.

Kurz pekár - pekárka

Čo vás na kurze čaká?

240-hodinový kurz je rozdelený na teoretickú a praktickú časť.

Teoretická časť prebieha online v skupine počas víkendov. Naučíte sa nielen zásady hygieny, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou pekárskej výroby, ale aj tajomstvá prípravy kvasu, cesta, pečiva, chleba a mnohých iných chutných pekárskych výrobkov. 

Praktická časť tvorí zvyšných 180 hodín kurzu, kedy si teoretické znalosti vyskúšate v pekárskej výrobe. V niektorých prevádzkach prebieha prax aj v nočných hodinách. 

Prax v učebni Gastro Academy v Bratislave prebieha cez víkendy (soboty a nedele).

 

Prax môžete absolvovať:

- víkendová prax v učebni Gastro Academy v Bratislave (od marca 2025)
Aktuálne k dispozícii:

  • 9 voľných miest

- zmluvné pracoviská Gastro Academy: 

  • Bratislava (aktuálne obsadené)
  • Modra
  • Trenčín
  • Prievidza
  • Martin
  • Banská Bystrica
  • Košice
  • Prešov - Veľký Šariš
- vlastná prax v prevádzke: Pracujete už ako pekár / pekárka alebo si viete zabezpečiť vlastné pracovisko, kde absolvujete prax? Stačí ak nám zašlete informácie o zodpovednom pracovníkovi, ktorý sa Vám na praxi bude venovať. 


Čo získate absolvovaním kurzu?

Po ukončení teoretickej a praktickej časti získate osvedčenie, ktoré slúži ako doklad o odbornom vzdelaní.

Kurz je akreditovaný Ministerstvom školstva SR a osvedčenie je vydané podľa §14 ods. 9 zákona č. 568/2009 Z.z. o celoživotnom vzdelávaní.

Kurz pekár - pekárka je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a osvedčenie je vydané podľa §14 ods. 9 zákona č. 568/2009 Z.z. o celoživotnom vzdelávaní.

Ak plánujete vlastnú pekársku výrobu budete potrebovať splniť podmienky pre získanie remeselnej živnosti "Výroba pekárskych výrobkov". Osvedčenie, ktoré v Gastro Academy získate je "doklad o absolvovaní akreditovaného vzdelávacieho programu". Po ukončení kurzu absolvujete skúšky na Slovenskej živnostenskej komore, kde vás čaká teoretická a praktická skúška a po jej úspešnom zvládnutí získate doklad o "úplnej kvalifikácii", ktorým sa preukážete na živnostenskom úrade. Pre otvorenie vlastnej prevádzky - pekárne alebo pekárskej výroby budete, samozrejme, musieť splniť aj podmienky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (skúšky odbornej spôsobilosti na výkon epidemiologicky závažných činností pri výrobe, manipulácii a uvádzaní do obehu potravín a tiež posúdenie uvedenia vašich priestorov do prevádzky) - tieto povinnosti sa týkajú až samotnej prevádzky - priestorov, kde budete vyrábať pekárske výrobky.

Naše osvedčenie o absolvovaní kurzu pekár - pekárka môžete predložiť aj prípadnému budúcemu zamestnávateľovi a preukázať sa ako kvalifikovaná pekárka alebo pekár. Osvedčenie Vám radi vystavíme aj v anglickom alebo v nemeckom jazyku.

 

Online vyučovanie

Teoretickú časť vášho kurzu zabezpečujeme online prostredníctvom aplikácie Zoom, kde sa s našimi lektormi stretnete v reálnom čase na obrazovke vášho notebooku v pohodlí vášho domova. Do vyučovania sa zapájate rovnako ako na bežnom kurze, kedykoľvek sa môžete opýtať, reagovať alebo doplniť vaše postrehy.

V zákazníckej zóne navyše nájdete prehľadne spracované online študijné materiály doplnené o videá a linky na užitočné informácie, ktoré vám uľahčia štúdium.


Cena za kurz:

990 €prax na pracovisku pekárskej výroby
2190 €víkendová prax v Gastro Academy v Bratislave - termín od marca 2025

(ceny sú uvedené vrátane DPH)

cenník
Q&A - časté otázky k našim kurzom.

Fotky a videá z kurzov na Instagrame, na FB.

 

Získajte kurz zadarmo cez úrad práce

V súčasnosti máte možnosť absolvovať kurz pekár-pekárka úplne bezplatne cez úrady práce. Ponuka platí pre zamestnaných aj nezamestnaných. Bližšie informácie tu.

Aktuálne termíny

teória online cez Zoom (lektori: Ing. Soňa Gavurníková a Mgr. Mykola Nevrev), po teórií prax
21. 09. 2024 - 10. 12. 2024 (kalendár)
lektor: Ing. Soňa Gavurníková, PhD. (detail)

10 a viac voľných miest

990.00 EUR (vrátane DPH)

prihlásiť sa
víkendová prax v učebni Gastro Academy Bratislava
15. 03. 2025 - 11. 05. 2025 (kalendár)
lektor: Ing. Soňa Gavurníková, PhD. (detail)
mesto: Bratislava (mapa)

8 voľných miest

2190.00 EUR (vrátane DPH)

prihlásiť sa

Čo na kurz hovoria absolventi?

Celkovo 23 hodnotení

Naše webové stránky používajú cookies a uchovávajú Vašu IP adresu. Viac informácií nájdete tu.